Messi: Nejsem nejlepší na světě!

Devátý lednový den 2012 na slavnostním ceremoniálu v Curychu se může potřetí za sebou stát majitelem Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa. Argentinský míčový virtuos a těžko udržitelný zakončovatel Lionel Messi (na snímku) nenašel v předchozích dvou letech přemožitele.

Mnoho fotbalových odborníků a nezainteresovaných fanoušků se shoduje v tom, že momentálně neběhá po trávnících této planety lepší hráč než 169 centimetrů vysoký rodák z Rosaria. I jejich však barcelonský útočník mírně šokoval prohlášením, aby tento fotbalový superlativ nespojovali s jeho jménem. Není prý nejlepším hráčem světa.

“Necítím se být nejlepším na světě, vůbec ne,” řekl Argentinec v rozhovoru pro francouzské noviny Onze Mondial. “To tvrdí jen lidé. Co jsem, jsem jen kvůli mým kamarádem, “zdůraznil Messi, který se střelecky prosadil i ve středečním šlágru Ligy mistrů proti milánské AC, čímž pomohl obhájci titulu k vítězství 3:2 a prvenství v H-skupině. S patnácti góly je nejlepším střelcem španělské Primera Division, se šesti zásahy se spolu s Mario Gomezem z Bayernu Mnichov dělí o primát v tabulce kanonýrů Ligy mistrů.

Jihoamerickému technikovi rozhodně nechybí skromnost a pokora. Důvod palcové titulky a první stránky novin poskytuje výhradně díky svým fotbalovým schopnostem. Ty zná celý svět. Od dětí po starček. “Měl jsem obrovské štěstí, že hraji spolu s takovými fotbalisty jako jsou Xavi a Iniesta. Oni mají dobrý vliv na mou hru. S oběma udržuju velmi dobré vztahy, jsou to moji přátelé, “podotkl Messi. Není jen nejlepší, ale i nejoblíbenější.

Vítěze ankety Zlatý míč určí kapitáni a trenéři reprezentačních mužstev a vybraní zástupci médií. Jména tří kandidátů oznámí 5. prosince v Paříži. Slavnostní předávání trofejí se uskuteční 9. ledna 2012 v Curychu. Kromě ocenění pro hráče, hráčku a trenéra roku vyhlásí i jedenáctku roku, Puskásovu cenu za nejkrásnější gól a sdělí i jména držitelů Ceny prezidenta FIFA a Ceny fair-play.

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sitemap